sobota, 13 kwietnia 2013

Przekorna Pielgrzymka 2013

To już 4 raz kiedy idziemy na Przekorną Pielgrzymke , tym razem z soboty na niedziele 13/14 kwietnia. W tym roku będą nam też towarzyszyć w nocnym pielgrzymowaniu dziewczyny z Lublina. To owoc naszej prelekcji którą mieliśmy dla lubelskich wolontariuszy,udało się ich zarazić ideą pielgrzymowania.
Na Przekór to nietypowa pielgrzymka bo do pokonania jest około 60 km w dodatku idzie się nocą. To dystans który "tradycyjne" pielgrzymki pokonują w dwa, a nawet trzy dni.
Przejście takiej odległości to dla nas duże wyzwanie,po drodze cały czas się modlimy. trzeba walczyć z własnymi słabościami, zniechęceniem,  i  sennością. Człowiek tak naprawde czasem ma już dość i zastanawia się dlaczego nie został w domu w ciepłym łóżku ale idzie pomimo tego że  pojawia się zmęczenie i jest zimno.
Pielgrzymka wychodzi z Piekar Śląskich z Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej a celem jest Częstochowa i Jasna Góra.

 W tym roku intencją pielgrzymki jest dziękczynienie za pontyfikat Ojca ŚwiętegoBenedykta XVI oraz modlitwa za jego następcę Jego Świątobliwość Franciszka. Oczywiście każdy pielgrzymuje w swojej intencji.
My będziemy się modlić w intencji Cywilizacji Miłości , dołączając kolejne kilometry do pielgrzymki dookoła świata. Pozatym  chcemy modlitewnie podziękować wszystkim którzy piszą dla nas Ikony. Ofiary ze sprzedaży tych  Ikon, jeśli znajdą się nabywcy  będą przekazane na nasz fundusz pielgrzymkowy. Zamierzamy  włączyć do naszej modlitwy wszystkie osoby które przesyłają nam swoje prośby na skrzynke intencji.
Dla nas nocne pielgrzymowanie jest też duchowym przygotowaniem do pielgrzymki do Ameryki Południowej.

Więcej informacji https://www.facebook.com/Naprzekor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz