czwartek, 20 czerwca 2013

Spotkanie Camino w księgarni hiszpańskiej

Wczoraj   byliśmy na spotkaniu w księgarni hiszpańskiej, to już 5 lat od pierwszego spotkania.

Przed samym pokazem slajdów, podeszła do nas pani redaktor z radia Kraków i zaprosiła nas do udziału w audycji radiowej.W najbliższym czasie podzieliśmy  się ze słuchaczami opowieściami z pieszych pielgrzymek które odbyliśmy  do Wilna, tak nam bliskich bo przecież w Wilnie w kościele św. Ducha 16 lipca 2007, udzieliliśmy sobie sakramentu małżeństwa.

Na samym początku 5 lat spotkań krótko podsumowała główna organizatorka i pomysłodawczyni pani Anna Sierpawksa z krakowskiego oddziału Klubu Inteligencji Katolickiej.

Bardzo ciekawie o swojej drodze opowiadała Anna Ryterksa, która na Camino była już 5 razy. Tym razem mogliśmy prześledzić Jej wędrówke na  Camino Sanabres. Wyruszyła ona z Zamory by po dwóch tygodniach malowniczym szlakiem dotrzeć do Santiago de Compostela.

Potem my podzieliliśmy się naszym planami pielgrzymkowymi na Kube.
Dwie osoby postanowiły wesprzeć nasze pielgrzymowanie,  ze swej strony ofiarowaliśmy im  Krzyżyki Pielgrzyma, włączając  przy tym duchowo do naszej pielgrzymki.

Dziękujemy bardzo za ten miły gest, będziemy pamiętać w modlitwie.
Gdyby ktoś chciał się przyłączyć do naszego pielgrzymowania i wspomóc nas  to zapraszamy

http://www.naszewedrowanie.blogspot.com/p/wsparcie.html

Pozdrawiamy też dwie młode i sympatyczne dziewczyny, które podeszly do nas po po części oficjalnej.
Okazało się że planują  swoje pierwsze Camino, była więc okazja do podzielenia się z nimi naszym doświadczeniem. Życzymy im udanego Camino i pamiętamy o nich w swojej modlitwie.

Po części oficjalnej był czas na urodzinowe słodkości.
Była pyszna tarta z symbolem Camino, kokosanki i ciasto rabarbarowo truskawkowe upieczone przez Darwine też miały wzięcie.
Warto jeszcze dodać że w księgarni hiszpańskiej pojawiła się mini kawiarenka gdzie można napić się kawy, herbaty czy też coś zimnego, w otoczeniu ciekawych książek i przewodników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz