czwartek, 22 maja 2014

Miasteczko Integracyjne

Jedziemy na zaproszenie Lubelskiego Centrum Wolontariatu. zapowiada się ciekawy weekend w Lublinie.

W Dąbrowicy opowiemy młodym ludziom o idei pielgrzymowania dla pokoju oraz o pielgrzymce na Kubie.

Zajęcia z edukacji międzykulturowej, spotkania z gośćmi - cudzoziemcami, imigrantami oraz z osobami zajmującymi się tematyką wielokulturowości, jak również podróżnikami, artystami i sportowcami to atrakcje, jakie czekają na uczestników „Miasteczka Integracyjnego”.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-25 maja br. w „Domu Spotkania” w podlubelskiej Dąbrowicy i zakłada udział blisko 200 osób z całego regionu. To inicjatywa skierowana do uczniów szkół średnich.


„Miasteczko Integracyjne” jest elementem projektu „Omnes Gentes – integracja na Lubelszczyźnie” realizowanego przez Centrum Wolontariatu w Lublinie. Jego głównym celem jest pobudzanie świadomości społecznej i zwiększanie akceptacji Polaków dla zjawiska migracji oraz promocja wielokulturowości i obecności cudzoziemców w Polsce.


Młodzi ludzie dzięki uczestnictwu w imprezie będą mieli szansę usprawnić swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej w grupie rówieśników i grupach wielonarodowych.

Uzupełnieniem zajęć z edukacji międzykulturowej oraz spotkań z gośćmi będą warsztaty nowych umiejętności, popołudniowe i wieczorne koncerty oraz spektakle mające charakter otwarty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz