środa, 17 września 2014

Nowa Droga

Jeszcze mam w pamięci pielgrzymkę, która odbyliśmy z Darwiną w Gruzji a już nadchodzi nowa.
Tym razem po Polsce z Lublina, do Zgorzelca , drogą św. Jakuba, miesiąc wędrówki i 900 km.
Tym razem nie gruzińskie upały a polska chłodna jesień.
Tym razem nie z Darwiną a z młodym człowiekiem.

 Będziemy z Darwiną z dala od siebie, ciężko będzie wytrzymać ten miesiąc.Ale myślę że warto poświęcić swój czas dla drugiego człowieka.


Wraz ze mną pójdzie młody chłopak, którego życie już gdzieś tam mocno doświadczyło. Dostaje zwolnienie warunkowe i prosto z zakładu karnego wyrusza w swoją drogę życia, po to by narodzić się jako nowy człowiek.
Wszystko to w ramach projektu Nowa Droga. Główną ideą projektu jest danie szansy osobom zwolnionym warunkowo z więzienia.

 Nowa Droga daje szanse młodym ludziom z zagmatwaną przeszłością na zmianę ich życia na lepsze. Celem jest pokazanie tym ludziom dobrej strony życia, droga ma ich zmienić na lepsze. Nikogo w życiu nie można z góry przekreślać, każdy zasługuje na to żeby odmienić swoje życie. Zwykle skupiamy się na ludziach, którym w życiu się powiodło, a zapominamy o tych, którzy zagubieni potrzebują naszej pomocy.

 Dla mnie będzie to bardzo trudna pielgrzymka.
Jest trochę stresu czy podołam czy nie zawiodę młodego człowiek, który ma wobec mnie pewne oczekiwania.
Już teraz proszę wszystkich o modlitewne wsparcie bo bez tego ani rusz.
Gdyby ktoś chciał wesprzeć nasze pielgrzymowanie inaczej i pokazać że można zaufać młodemu zagubionemu człowiekowi to można to zrobić tu http://www.naszewedrowanie.blogspot.com/p/wsparcie.html

Obiecujemy modlitwe oraz kartke z drogi

1 komentarz: