poniedziałek, 22 września 2014

Nowa Droga

Dzień pierwszy Niedziela 21 września

Dziś ruszylem kolejny raz w ramach projektu Nowa Droga ze swoim podopiecznym szlakiem św. Jakuba z Lublina do Zgorzelca. Trzeba pokazać młodemu człowiekowi inny świat niż ten widziany przez więzienne kraty.Mam nadzieje że lepszya wspólne pielgrzymowanie przemieni Jego wnętrze.

Dzień drugi poniedziałek

Dziś kolejny dzień nowej drogi 28 km w strugach deszczu. Pojawia się pierwszy bunt i złość po co to wszystko przecież do wyjścia na wolność pozostało już kilka miesięcy a cela była przecież sucha.Ciągle deszcz czy woda która oczyszcza. Boli ale w życiu jak w drodze nie jest łatwo. A jednak jutro idziemy dalej i znowu będzie zimno i deszczowo. Pierwsze dwa noclegi były u rodzin, nikt nie oceniał, nie ganił .Dobre świadectwo dla człowieka skreślonego przez tak wielu. Bo kto z nas przyjął by pod swój dach osobę która wyszła na warunkowe czy starczyło by nam odwagi?.

Każdy z nas popełnia większe lub mniejsze błędy. Ale często skreślamy tych którym nie wyszło.
Jutro Annopol, potem Sandomierz i wkroczymy na małopolski szlak św. Jakuba.

1 komentarz:

  1. Nadrabiam zaległości w czytaniu....ciężko dobrać odpowiednie słowa dla skomentowania inicjatywy Camino....jesteście z Kamilą the best.Młody!Trzymam kciuki!

    OdpowiedzUsuń