piątek, 21 listopada 2014

Spotkanie w Skawinkach

Już w najbliższą sobotę razem z Darwiną zostaliśmy zaproszeni do Skawinek, aby opowiedzieć młodzieży która przygotowuje się do ŚDM 2016 w Krakowie o pielgrzymowaniu. Zaprosili nas nasi przyjaciele z GPS Kalwaria.

Stowarzyszenia GPS Kalwaria, należy do ciągle powiększającej się rodziny GPS, rozsianej po całym świecie. Są to organizacje mające ponadreligijny charakter – opierają się one na autorytecie Jana Pawła II. Zachęcał on, aby młodzież brała życie w swoje ręce i nie bała się stawiać przed sobą wyzwań. Skrót GPS to nie tylko nazwa urządzenia nawigującego, ale skrót od Giovanni Paolo Secondo, tłumaczenia chyba podawać nie trzeba. Sieć GPS w ostatnich latach bardzo prężnie się rozwija.

Obecnie działa na trzech kontynentach, działa w niej około 4 tys. osób, a w organizowanych przedsięwzięciach uczestniczy już ponad 10 tys. osób.Bratnie grupy działają w Peru, Chile, Argentynie, Włoszech, Izraelu oraz w Palestynie i na Ukrainie. W Polsce współpracę międzynarodową podjęły Kalwaria i Niepołomice. Młodzież z grup GPS, prócz działań lokalnych, uczestniczy w wymianach międzynarodowych, odwiedzając się nawzajem nawet kilka razy w roku.
Więcej o spotkaniu na stronie http://gpsinternational.pl/?p=757


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz