środa, 19 listopada 2014

W Domu Pomocy Społecznej na Łanowej

W poniedziałek zawitaliśmy na Łanową znajduje się tam Dom Pomocy Społecznej, aby opowiedzieć seniorom o naszym pielgrzymowaniu.  Spotkania z podróżnikami są elementem realizowanego przez Forum Rozwoju Inicjatyw Lokalnych projektu "Przez pokolenia-przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów".
W ramach tego programu seniorzy mieli organizowane wiosną i latem wycieczki te małe, teraz jesienią przyszedł czas na opowieści z dalekich krajów.

Trochę się obawialiśmy co możemy opowiedzieć i jak zaciekawić ludzi którzy prawie całe życie mają już za sobą i na pewno nie jedno w życiu już widzieli.

Jednak okazało się że strach ma wielkie oczy. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci, zaskoczyła nas też duża liczba seniorów obecnych na  spotkaniu oraz zadawane pytania po prelekcji.

Dostaliśmy też bardzo miłego e-maila :
"Pani Darwino, Pani Jacku,
Raz jeszcze bardzo Państwu dziękuję za wczorajsze Wasze wystąpienie na Łanowej i za bardzo interesującą opowieść wraz z prezentacją świetnych zdjęć. Z relacji mieszkańców i ich opiekunów wiem, że wszystkim im bardzo się podobało to,jak spędzili z Państwem wczorajsze popołudnie i wieczór, a przecież właśnie o to nam chodzi.
Mam nadzieję,że Państwo również miło spędzili ten czas i że  wizyta u mieszkańców z Łanowej była przyjemnością.
raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam "

Dla  nas to też był bardzo mile spędzony czas szczególnie że mogliśmy się też zapoznać z pracami które zostały wykonane przez mieszkańców DPS. Po prelekcji odbył się też mały poczęstunek i można było spokojnie porozmawiać z mieszkańcami domu.
1 komentarz:

  1. Myślę że im człowiek starszy tym bardziej boleśnie uświadamia sobie fakt jak mało w życiu przeżył i zobaczył - więc takie prelekcje właśnie dla nich jak najbardziej. Młodzi raczej myślą o własnych przygodach, które na nich czekają, niż o podróżach innych.

    OdpowiedzUsuń