środa, 11 lutego 2015

Życie zaczyna się po 60

Bernard Ollivier który odbył pielgrzymkę do grobu św. Jakuba napisał książkę "Życie zaczyna się po 60 ", nie sposób się z nim nie zgodzić.

                                   Ja i Bernard na spotkaniu poświęconym Nowej Drodze

Zaczęło się przypadkiem zostaliśmy zaproszeni do seniorów w małym klubie seniora Trzebinia - Wodna aby podzielić się świadectwem z pieszej pielgrzymki do Rzymu.
 Jednak Oni chcieli więcej na kolejnym spotkaniu  mówiliśmy prawie 2 godziny o pielgrzymowaniu do grobu św. Jakuba z Lizbony do Santiago jako przygotowaniu duchowym na ŚDM w Madrycie.

 Znowu nas zaskoczyli bo chcą jeszcze więcej, Kolejne spotkanie w marcu będzie o pielgrzymce na Kubie z Havany do El Cobre a potem opowiemy o pieszym przejściu przez Gruzje.
 Seniorzy są bardzo wymagającymi słuchaczami, z dużym bagażem doświadczeń życiowych i chętnie zdają pytania. Nie jedno w życiu przeszli i przeżyli, wydawało by się że nic już ich nie zaskoczy. Dla nas mieć spotkania z takimi ludźmi to bezcenne doświadczenie.nawet plakat przygotowali ale ta grupa  pielgrzymów to ja i Darwina

1 komentarz:

  1. Zycie zaczyna się po sześćdziesiątce - przywracasz mi optymizm, bo bliżej mi tam niż dalej ;-)
    A tak na serio - w blogach które obserwuje, bardzo wiele jest prowadzonych przez emerytów lub ludzi starszych - to chyba taki wiek, gdy człowiek w końcu może przestać się miotać za duperelami codzienności, a zając tym co naprawdę ważne w jego życiu.

    OdpowiedzUsuń