czwartek, 2 lipca 2015

Wspieramy Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Naszym głównym celem podczas pielgrzymki jest modlitwa o pokój i pojednanie w Afryce i szczególnie w Rwandzie.  Wierzymy że modlitwą nogami  można dokonać wszystkiego.

Hasłem naszej pielgrzymki są słowa "Idzie na cały świat " Mk (15,16)

Wczoraj byliśmy w Krakowie aby podpisać umowę z Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016

Pielgrzymując pieszo z Ugandy do Kibeho w Rwandzie chcemy  promować Światowe Dni Młodzieży w Krakowie które odbędą się w lipcu 2016 roku. Chcemy zapraszać wszystkich spotkanych ludzi do Polski , szczególnie do Krakowa.
Będziemy mówić o tym wydarzeniu napotkanym osobom , szczególnie tym którzy nie będą mogli przybyć wtedy do Krakowa.Hasło ŚDM w Krakowie brzmi „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Kierując się tymi słowami chcemy rozpalić tę iskrę miłosierdzia Bożego, która wypływa z Polski w Afryce.

Wczoraj odwiedziliśmy bliskie naszemu sercu  Łagiewniki , dostaliśmy od Sióstr obrazki z św. Faustyną Kowalską.
Zabierzemy też ze sobą obrazki Jezu Ufam Tobie.Będziemy też mówić wszystkim spotkanym ludziom o Cywilizacji Pokoju i Miłości która zawiera się w prymatach Cywilizacji Miłości głoszonych przez św. Jana Pawła II

Modlimy się o świat, w którym człowiek jest ważniejszy niż przedmiot, w którym wspólne wartości cenione są wyżej niż osiągnięcia techniki, gdzie „być” znaczy więcej niż „posiadać” i gdzie miłosierdzie góruje nad sprawiedliwością.

człowiek przed rzeczą
etyka przed techniką
być przed mieć
miłosierdzie przed sprawiedliwością

Wierzymy, że przyjęcie i życie tymi czterema prymatami „cywilizacji miłości” wymienionymi przez Jana Pawła II, pozwoli każdemu człowiekowi odzyskać pokój w sercu, a ludzkości zapewni rozwój oparty na miłości Boga i bliźniego.                         Tablica Pokoju którą będziemy nieść ze sobą do Matki Bożej z Kibeho

1 komentarz: