Media

Wywiad dla TVP Szczecin

16 marca TVP Szczecin wyemitowała w programi Arka , material z nami o Kubie i pielgrzymowaniu.
Wywiad został nakręcony przy okazji naszego wyjazdu na 8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij.
Program można obejrzeć pod tym linkiem Wywiad w TVP Szczecin

Reportoaż we Wrocławskim Radiu Rodzina Nowa Droga

30 dni szliśmy we dwóch. Wsie i miasta, las, pole, asfalt. Kościoły i domy zwykłych ludzi. Historyk z doświadczeniem w pielgrzymowaniu i młody człowiek, który właśnie opuścił celę ZK w Lublinie. Przez 900 km rozdaliśmy ok. 50 drewnianych krzyży TAU. Każdy krzyż to było kilka słów na temat cywilizacji miłości. Miłości, która przemienia...

We Wrocławiu zostaliśmy zaproszeni przez Emila Mendyka ze Stowarzyszenia Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce do Radia Rodzina aby trochę opowiedzić o naszej drodze.
Zapraszam do odsluchania fragmentu audycji Buen Camino , gdzie mówimy o Nowej Drodze.

Nasz reportaż o pielrzymce na Kubie w miesięczniku WPIS

"Piękniejszej ludzkie oko nie widziało” – miał powiedzieć o kubańskiej wyspie Krzysztof Kolumb. Latem 2013 roku pielgrzymując 900 km, przeszliśmy Kubę z zachodu na wschód śladami pielgrzymki bł. Jana Pawła II z 1998 r. niosąc prymaty cywilizacji miłości bł. Jana Pawła II.
W najnowsym numerze miesięcznika Wiara Patriotyzm i Sztuka można przeczytać nasz artykuł o tej pielgrzymce.  http://e-wpis.pl/pl/smutny-kraj-na-pieknej-wyspie

Audycja w Radiu

Ostatnio w radiu watykańskim można było posluchać audycji z naszym udziałem. Całość poświęcona była naszej pielgrzymce na Kubie. Audycje nadwało większość stacji katolickich w Polsce.
Audycja powstała w lubelskim radiu eR i można posłuchać jej pod tym linkiem.
http://www.naszewedrowanie.blogspot.com/2013/09/reportaz-pielgrzymka-na-kubie.html  
lub bezpośrednioTym razem sam bez Darwiny w lubelskim radiu eR

Bez szczegółowego planu podróży, adresów hoteli, własnego środka transportu – za to w wygodnych butach, z wiarą w Boga i ludzi i z konkretnymi intencjami. W dzisiejszych czasach takie pielgrzymowanie jest możliwe. Potwierdza to Jacek Matuszczak, który na pielgrzymkowym szlaku dojrzewał np. do decyzji o małżeństwie.
Jego historia w materiale Katarzyny Kusy.http://radioer.pl/informacje/3/24413/

Nowa Droga

Nowa Droga", jest to projekt oferujący młodym więźniom alternatywną formę resocjalizacji, jaką jest kilkutygodniowa wędrówka szlakiem św. Jakuba w towarzystwie opiekuna. Projekt został uruchomiony w Lublinie przez Stowarzyszenie POSTIS, PTE Zakładem Szkoleń i Doradztwa Ekonomicznego w Lublinie, Powiatowym Urzędem Pracy w Lublinie przy współpracy z Archidiecezją Lubelską.

Więcej o samym programi i o moim uczestnictwie w tym programie można poczytać w Gościu Niedzielnym

http://gosc.pl/doc/1572938.Droga-wolnosci

dlaczego biore udział w Nowej Drodze , audycja w radiu eR http://radioer.pl/informacje/2/24131/

Gość Niedzielny dodatek katowicki

echa naszego udziału w Piekarskim Festiwalu "Na pielgrzymkich szlakach można zobaczyć w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego w dodatku katowickim.


Radio Anioł Beskidów

Jakiś czas temu  w Chrzanowie odwiedził nas ksiądz Stanisław Joneczko i w miłej atmosferze nagrywaliśmy audycje dla radia Anioł Beskidów, które odbierane jest na całym Podbeskidziu. Warto dodać że ksiądz Stanisław występuje w tak lubianym przez nas zespole z Bielska Białej Dzień Dobry.

We wtorek 19 marca w dniu Św. Józefa opiekuna rodzin można było usłyszeć jak mówiliśmy o naszej miłości, małżeństwie i pielgrzymowaniu w audycji dla narzeczonych, małżeństw i rodzin.

Zapis audycji
Darwina dla TVN24 o  Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 2013W numerze 9/2013  Gościa Niedzielnego w dodatku krakowskim ukazał się artykuł opisujący nasze pielgrzymowanie.
link do artykułu: Gość Niedzielny

W Lublinie w lutym 2013 odbyło się VIII spotkanie Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia

W Domu Spotkania odwiedziła nas ekipa Telewizji Polskiej z ośrodka w Lublinie i nagrali z nami materiał:w radiu, audycja na żywo  poświęcona naszemu pielgrzymowaniu, podczas pielgrzymki do Rzymu

w Corrier del Umbria  podczas pielgrzymki do Rzymu 2010

w Głosie Kościelcanapisaliśmy

artykuł o Camino Portugalskim w magazynie rodzin katolickich Familia

Droga Świętego Jakuba

artykuł o Camino Portugalskim w Orle Skalnym (kwartalnik wydawany przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie)

http://www.chrzanow.ptt.org.pl/download/os61.zip

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz