środa, 6 czerwca 2012

Miłość Cię znajdzie Lednica 2012

Na tegoroczną Lednice postanowiliśmy się wybrać autostopem.
Z Chrzanowa na Pola Lednickie jest dość ładny kawałek, więc postanowiliśmy wyruszyć już w piątek w południe tak aby dojechać na 19 do Gniezna gdzie mieliśmy zapewniony nocleg u Marzeny naszej koleżanki poznanej na Facebook.
 Stopa zaczęliśmy łapać w naszym ulubionym punkcie który znajduje się w Mysłowicach przy drodze szybkiego ruchu na Łódź.
Tradycyjnie zaczęliśmy od modlitwy do Aniołów Stróżów która okazała się bardzo skuteczna po niedługiej chwili już siedzieliśmy w samochodzie jak się okazało kierowca jechał aż do Gdańska , więc wysiedliśmy dopiero w okolicach Zgierza  aby tam łapać dalej już na wjeździe na nową autostrade w kierunku Poznania. Po drodze oczywiście rozmawialiśmy o pielgrzymkach i naszej wierze. Tam dość szybko zatrzymał się kierowca którego praca polegała na testowaniu nowej terenowej hondy, sprawdzaniu czy z autostradą jest wszystko w porządku oraz  pokazaniu że służby przed Euro 2012 są w działaniu. Jego praca miała zakończyć się wraz z Euro.
Potem jeszcze jeden stop i jesteśmy już w Gnieźnie , dokładnie jechaliśmy 7 godzin i tak jak umówiliśmy się z Marzeną byliśmy o 19 niedaleko Jej domu.
Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie i gościnność, szczególnie babci Marzeny która solidnie nas nakarmiła.

"Miłość Cie znajdzie..." - te słowa z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej, które pozostały nam w głowie, były motywem przewodnim tegorocznego spotkania młodych.
Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie czym jest miłość i Boże Miłosierdzie na przykładzie życia św. Faustyny Kowalskiej i jej relacji z Jezusem, Oblubieńcem i Przyjacielem.
Razem z nami robiło to około 60 tysięcy młodych ludzi zgromadzonych na Polach Lednickich, pomimo zimnej i deszczowej pogody.

Człowiek chce wiedzieć że jest kochany, dlatego miłość jest rzeczą najważniejszą, jest sposobem na życie. Taką doskonałą miłością żyła właśnie św.Faustyna Kowalska. Jej obecność mocno odczuliśmy, na Polach Lednickich były obecne relikwie świętej.
Homilie podczas Mszy św. wygłosil bp Edward Dajczak mówił o miłosierdziu w działaniu:"Miłuj bliźniego swego jak siebie samego".
Konferencje o spowiedzi i Miłosierdziu wygłosił też o. Jacek Salij OP.
Ważnym momentem był wybór Chrystusa, który dokonał każdy z uczestników spotkania:"Panie Jezu Chryste, Ciebie wybieram jako mojego Pana...".
                                 

Miłość Cię znajdzieW tym roku na Lednice jechaliśmy autostopem, z Chrzanowa zajęło nam to około 7 godzin. Łapanie stopa zaczynaliśmy od modlitwy do Aniołów Stróżów a potem to już samochody same się zatrzymywały.


W Gnieźnie przenocowaliśy u Marzeny, którą tak naprawde znaliśmy z Facebooka. Doznaliśy prawdziwej gościnności za którą bardzo dziękujemy.


Okolice Pól Lednickich są bardzo ładne


Tęcza Bożego MiłosierdziaŚw. s. Faustyna Kowalska


Jezu Ufam Tobie


Licznie zgromadzona młodzież na Polach LednickichEucharystia


Ważnym elementem Lednicy jest przejście przez Bramę Rybe.
"Nie lękajcie się iść w przyszłość przez Bramę, którą jest Chrystus. Wierzcie Jego słowom, wierzcie Jego miłości W Nim jest nasze zbawienie. Zanieście przyszłym pokoleniom świadectwo wiary, nadziei i miłości Bądźcie wytrwali. Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb!" 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz