środa, 26 marca 2014

Nowa Droga - droga która przemienia ?

30 dni szliśmy we dwóch. Wsie i miasta, las, pole, asfalt. Kościoły i domy zwykłych ludzi. Historyk z doświadczeniem w pielgrzymowaniu i młody człowiek, który właśnie opuścił celę ZK w Lublinie. Przez 900 km rozdaliśmy ok. 50 drewnianych krzyży TAU. Każdy krzyż to było kilka słów na temat cywilizacji miłości. Miłości, która przemienia...

We Wrocławiu zostaliśmy zaproszeni przez Emila Mendyka ze Stowarzyszenia Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce do Radia Rodzina aby trochę opowiedzić o naszej drodze.
Zapraszam do odsluchania fragmentu audycji Buen Camino , gdzie mówimy o Nowej Drodze.Dopiero z czasem podczas drogi zaczął się powoli zmieniać. Zobaczył naprawdę że są ludzie którym zależy na nim, bez względu na to co zrobił i kim jest. Po drodze spotykaliśmy naprawde niesamowitych ludzi, którzy nas gościli albo zapraszali z drogi do siebie na coś do zjedzenia. Kiedy dowiadywali się że wyszedł właśnie z zakładu karnego, nie byli tym faktem przerażeni ani zdziwieni. Dzięki takim osobom spotkanym po drodze powoli zaczął się zmieniać.
Kiedy ja mówiłem znajomym i rodzinie że pójde z takim człowiekiem to częstym pytaniem było czy się nie boje że coś mi się stanie.
 Po przejściu okazało się że można , jeśli tylko się chce pomóc drugiemu człowiekowi, nawet kiedy inni widzą to inaczej.

Dziękujemy wszystkim którzy za nas się modlili, bez tego byśmy nie doszli oraz tym którzy wsparli nasze pielgrzymowanie, jesczcze przed wyruszeniem w drogę, tym spotkanym po drodze jak i tym których nie znamy osobiście.z Lublina prosto z zakładu karnego ruszyliśmy w drogę do Zgorzelcasandomierskie wąwozy

zagłebie jabłkowe okolice Sandomierzasady śliwkowe okolice Szydłowapiękna jesień Jura Krakowsko - Częstochowska

zagłębie dąbrowskienad Nysą KłodzkąWrocławOstrzyca Proboszczowicka Pogorze KaczawskieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz