poniedziałek, 25 marca 2013

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2013

Jak co roku wzieliśmy udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, organizowanej przez księdza Jacka Stryczka. Tym razem na droge wyruszyliśmy razem z członkami naszej wspólnoty pielgrzymów Bożego Miłosierdzia Romanem i Wojtkiem.
Do pokonania mieliśmy 50 km z Krakowa do Trzebini.
EDK została poprzedzona specjalną Mszą Św. dla wszystkich uczestników o godzinie 20 30.
Podczas drogi obowiązuje zasada milczenia , którą przerywaliśmy przyrozważaniu  poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej.
Tematem przewodnim rozmyślań była Misja jaką mamy do wypełnienia w życiu. Próbowaliśmy odpowiedzić sobie na pytanie o co chodzi nam w życiu, jaki jest sens tego co robimy. Człowiek który nie widzi sensu w tym co robi, jest słaby , nie angażuje sie, nie ma motywacji, wszystko przychodzi mu ciężko, łatwo rezygnuje z obranego celu.

My podczas drogi aby dotrzeć do celu musieliśmy się zmierzyć z mrozem, zmęczeniem i własnymi słabościami. Idąc w milczeniu staraliśmy się  nawiązać dialog z Bogiem  aby odnaleźć swoją drogę i misje jaką mamy do wypełnienia w życiu. Chociaż szliśmy w grupie to dzięki milczeniu byliśmy sam na sam z Bogiem i własnymi myślami.
Ciężko jest przejść 50 km w milczeniu , odzywając się tylko na poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej aby przeczytać rozważania przygotowane przez księdza Jacka Stryczka.

Na początku  trochę zbłądziliśmy, ale w życiu nie ma przypadków jest tylko wola Boża. Spotkaliśmy na drodze  mocno zagubionego młodego  człowieka, pracownika współczesej korporacji, który nie mógł spać, więc włóczył sie nocą w poszukiwaniu jakiegoś celu. Ten cel odnalazł, spotkał nas i przyłączył sie do naszej Drogi Krzyżowej, nie wiedząc dokąd idziemy ruszył razem z nami za Krzyżem który nieśliśmy  pomimo silnego zmęczenia i kontuzji nogi, przeszedł razem z nami 50 km i doszedł do celu jakim było Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Trzebini.

                                          film z trasy EDk


fotorelacja

początek około godziny 16 na stacji PKP Chrzanów


                        kościół św. Józefa w Krakowie oficjalny start EDK

 na początku spotkaliśmy głównego pomysłodawcę księdza Jacka Stryczka

                                       noc nad Wisłą widok na Wawel

      gdzieś na trasie podczas stacji Drogi Krzyżowej                                                           kolejna stacja                                                        zimno jest


                                             zamarzała nawet butelka z wodą


                              ciężko się szło na zamkowe wzgórze w Tenczynku


                                                       ruiny zamku w całej okazałości

            pomimo zmęczenia Darwina trzyma w ręku opis drogiPielgrzymi Bożego Miłosierdzia


Trzebinia Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz