odbyły się

XII Festiwal Slajdów Podróżniczych w Katowicach
27.03 -30.03 20148. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"
 

W niedziele w ostatnim dniu największego festiwalu podróżniczego w Polsce mieliśmy prelekcje o pielgrzymowaniu na Kubie więcej w linku: Camino del Pueblo Kuba zwykłych ludzi


Nowa Droga w Chrzanowie 

W Chrzanowie Jacek opowiadał o niezwykłym doświadczeniu jakim jest wędrówka przez Polske z młodym człowiekiem który prosto z zakładu karnego ruszył w drogę.

CYWILIZACJA MIŁOŚCI WCZORAJ I DZIŚ"
Sympozjum w Krakowie 22 II 2014 na
XXX-lecie Ruchu Społecznego ku Cywilizacji Miłośc

Podczas sympozjum w Krakowie, mówiliśmy o istocie pielgrzyowania. Przedstawiliśmy też relacje z pielgrzymki pieszej którą odbyliśmy na Kubie.
Informacje o Sympozjum w linku Program Sympozjum


Festiwal Podróżników podczas MTT Wrocław 2014


Podcza Festiwalu Podróżników w piątek 7 lutego mieliśmy przyjemność zaprezentować wrocławskiej publiczności prelekcje Camino del Pueblo Kuba zwykłych ludzi Festiwal Podróżnika

Spotkanie pielgrzymów i przyjaciół pielgrzymki Idzie Człowiek w Warszawie, na zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan w Kościele Katolickim 24-26 stycznia 2014

podczas spotkania mieliśmy prelekcje podsumowanie  pielgrzymki na Kubie
Jan Paweł II - Papież Dialogu
XXVII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Chrzanowie
13 - 21 października 2013 r.

Czwartek, 17 października
Dom parafialny parafii św. Mikołaja w Chrzanowie
17:00 Darwina Matuszczak "Pieszo do Rzymu, by stanąć u grobu Jana Pawła II". Multimedialna prezentacja wspomnień z pielgrzymki.

Chrzanów parafia pw. św.Jana Chrzciciela w Kościelcu
29 września 2013

W niedzielę 29 września o g.18.30 małżeństwo Darwina i Jacek Matuszczakowie, podzielili się przeżyciami i slajdami z pieszego pielgrzymowania po Kubie: w minione wakacje przeszli 900 km w miesiąc w tym niezwykłym kraju. Spotkanie odbyło się w jednej z odnowionych już salek remontowanego Domu Parafialnego.

Lublin - Dąbrowica 31 sierpnia 2013

Mieliśmy pierwszy pokaz slajdów z Kuby  dla bardzo wymagającej publiczności, ale też bardzo zainteresowanej i zadającej dużo pytań co lubimy, były to osoby niepełnosprawne przebywające w Dąbrowicy na wczasorekolekcjach. Wieczorem nagranie audycji w lubelskim radiu eR oraz pokaz slajdów dla pracowników radia i wolontariuszy.I Piekarski Festiwal Na Pielgrzymich Szlakach

więcej informacji w naszej relacji
Festiwal Podróżniczy w Bytomiu "Okno na świat"
krótkie podsumowanie  na http://inspiriomag.com/?p=28105


Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia w Dąbrowicy koło Lublina


Podczas naszego spotkania w Lublinie , mieliśmy okazje dać świadectwo o nas i naszym pielgrzymowaniu dla wolontariuszy z Lublina.
Po spotkaniu odbyła się ożywiona dyskusja, udało się też zachęcić wolontariuszy do udziału w nocnej pielgrzymce z Piekar Śląskich do Częstochowy.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i szczególne podziękowania za zaproszenie nas dla księdza Mieczysława Puzewicza.Cywilizacja Miłości w Krakowie i Chrzanowie


We wtorek 15 stycznia w Krakowie i środe 16 stycznia w Chrzanowie, mieliśmy okazje opowiadać o Cywilizacji Miłości i naszej ubiegłorocznej pielgrzymce Camino Polaco.
Po obu spotkaniach odbyła się ożywiona dyskusja , podczas której odpowiadaliśmy na pytania uczestników.
Dziękujemy bardzo licznie przybyłej publiczności.
Dziękujemy też organizatorom spotkań w Krakowie : Klub Inteligencji Katolickiej , Księgarnia Hiszpańska oraz Stowarzyszenie Dróg Św. Jakuba w Polsce oraz w Chrzanowie: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w Chrzanowie.
Więcej informacji:
program prelekcji Camino Polaco
fotorelacja ze spotkania

20 VII 2012 Wigry rekolekcje oazowe II stopień ONŻ

W lipcu podczas pielgrzymowania na Camino Polaco nocleg wypadł nam w Wigrach gdzie na zaproszenie księdza Sławka na rekolekcjach II st. ONŻ daliśmy świadectwo naszej drogi, mówiliśmy o Cywilizacji Miłości oraz mieliśmy pokaz slajdów z pieszej pielgrzymki do Rzymu, która odbyliśmy w 2010 roku.
Tak na swoim blogu pisze o tym ksiądz Sławek który nas zaprosił

"Wczoraj przyszli do nas goście - Jacek i Darwina - ci, których gościłem kilka dni temu u siebie w Mariampolu przy okazji pielgrzymki do Wilna. Teraz sami już kontynuują pielgrzymowanie - tym razem do Gniezna i dalej na Lednicę. to będzie dodatkowe 700 km. Bawili się z nami na pogodnym wieczorze a potem opowiedzieli nam troszkę o swojej wcześniejszej wyprawie - z Krakowa (dokładnie z Chrzanowa) do Rzymu... wtedy było 1500 km w tym przejście przez Alpy - zajęło im to 52 dni. Dla nich to wędrowanie to okazja do modlitwy i świadectwa... W tym roku idą w intencji o triumf cywilizacji miłości... Dziś poszli dalej...

Drugi stopień oazy to rozważanie księgi Wyjścia. Dostrzegamy nasze podobieństwo do izraelitów, których Bóg wyprowadził z niewoli egipskiej mocną ręką i wyciągniętym ramieniem, których bronił i prowadził przez pustynię... My też idziemy z niewoli grzechu ku wolności."

20 VI 2012 Kraków Klub Inteligencji Katolickiej "Pieszo do Rzymu by stanąć u grobu Jana Pawła II"
28 V 2012 Katowice Duszpasterstwo Akademickie "Centrum"


29 II 2012 Kraków Księgarnia Hiszpańska
8 II  2012 Chrzanów Polskie Towarzystwo Tatrzańskie

4 II 2012 Chrzanów Polskie Towarzystko Tatrzańskie


Ponadto

 W 2011 roku po Światowych Dniach Młodzieży odbyliśmy spotkanie i prelekcje w parafii Sw. Jana Chrzciciela w Chrzanowie Kościelcu dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania. Podzieliliśmy się z młodzieżą naszym udziałem w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie oraz pielgrzymką do Santiago de Compostela która była przygotowaniem duchowym do tego wydarzenia.
Owocem tego spotkania z bierzmowanymi jest akrtykuł który napisaliśmy do magazynu rodzin katolickich Familia.


W 2010 po odbyciu pieszej pielgrzymki do Rzymu, zorganizowaliśmy kilka prelekcji mulitmedialnych w parafiach dekanatu chrzanowskiego i libiąskiego.
Podzieliliśmy się wtedy z parafianami naszym świadectwem wiary

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz