poniedziałek, 14 stycznia 2013

Autostopem na Beskidzkie Kolędowanie

Beskidzkie Kolędowanie już od kilku lat gości w kościołach i domach kultury na Podbeskidziu.

W niedzielę 13 stycznia postanowiliśmy wybrać się do Czechowic - Dziedzic, aby wspólnie pokolędować z zespołem Dzień Dobry, chórem Vocal Sound i aktorami Teatru Polskiego z Bielska - Białej.

                                                 
                                                          stopa chcieliśmy łapać na ten baner

Tym razem, pomimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, musieliśmy jechać  stopem. W tym miejscu - podziękowania dla Kolei Śląskich za ograniczenie połączeń między Czechowicami i Chrzanowem, bo mogliśmy robić to, co lubimy czyli jechać stopem.


Mieliśmy wątpliwości czy dojedziemy, bo ostatni raz latem, kiedy jechaliśmy do babci, to w ciągu 3 godzin dojechaliśmy tylko do Pszczyny.
Tym razem miało być jednak inaczej. Już dzień wcześniej poprosiliśmy o modlitwę na forum autostopowym - Piękne Stopy - i ta siła ich modlitwy poskutkowała.
Rano w niedzielę poszliśmy do kościoła, potem zjedliśmy gorący rosół na rozgrzanie, przygotowaliśmy też kanapki i ciepłą herbatę do termosu, na wypadek utknięcią gdzieś po drodze.

Zwykle zaczynamy autostop od modlitwy do Aniołów Stróżów tym razem jednak było inaczej, gdyż nie zdążyliśmy się nawet pomodlić. Zanim zdążyłem  dobrze rozwinąć naszą tablice autostopową, już zatrzymał się samochód.
Okazało się, że kierowca bardzo miły Pan doktor, którego tu serdecznie pozdrawiamy,  jechał w kierunku Cieszyna i postanowił nas zabrać.
Bardzo dziękujemy za wspólną podróż, rozmowy  i odwzajemniamy się modlitwą.  Z naszym kierowcą podzieliliśmy się trochę naszym pielgrzymowaniem i opowiedzieliśmy też o Cywlizacji Miłości.

Wyjechaliśmy z Chrzanowa koło 11 i po godzinie byliśmy już na miejscu. Koncert przewidziany był na 14: 30, więc trochę pochodziliśmy po mieście.
Potem z niecierpliwością czekaliśmy, aż nas wpuszczą na salę, gdzie w ostaniej chwili przed kolędowaniem udało się zjeśc przygotwane kanapki.

Na wspólne kolędowanie przybyły duże tłumy, całe kino zostało wypełnione po brzegi.  Na początku wystąpiła  grupa teatralna Kleks, która przedstawiła ciekawą interpretacje Bożego Narodzenia w polskiej rodzinie.

                                                                    
                                                                     grupa teatralna Kleks

A potem to już na scenie się działo, artyści zachęcali do wspólnego śpiewania kolęd i mogę powiedzieć, że publiczność zareagowała bardzo żywo na te prośby.
To właśnie odróżnia Beskidzkie Kolędowanie od podobnych występów -wspólne śpiewanie kolęd z ulubionymi artystami.
Zespół Dzień Dobry porwał nas i zgromadzonych swoimi autorskimi aranżacjami znanych i lubianych polskich kolęd. Na scenie nie mogło zabraknąć też dzieci, których artyści zaprosili do wspólnego kolędowania.                               
                                                       Tryumfy Króla Niebieskiego
                                                     

Trzeba dodać że występy odbyły się w ramach profilaktyki i walki z uzależnieniami i zostały przygotowane przez  Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Czechowicach Dziedzicach.
Dużo pracy w przygotwanietego koncertu włożyła nasza koleżanka Agnieszka Borowska Paszek, której należą się podziekowania za przygotowanie i koordynację imprezy.

Zapraszamy też na oficjalną strone zespołu Dzień Dobry

Dzień Dobry


                  Dzień Dobry, Vocal Sound , aktorzy Teatru Polskiego z najmłodszymi wykonawcami

                                                                 
                                                                 Darwina też śpiewałaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz