czwartek, 27 lutego 2014

Prelekcja w PTT Chrzanów

Dziękuje bardzo licznie przybyłej publiczności na prelekcje o Nowej Drodze. Podziękowania należą się też władzom PTT w Chrzanowie za zorganizowanie spotkania.
Tym razem Darwina zasiadła na miejscu publiczności i mogła krytycznie spojrzeć na moją prezentacje.

 Nowa Droga to metoda resocjalizacji młodych którzy weszli w konflikt z prawem.
Od lipca do listopada tego roku 10 młodych chłopaków z lubelskiego Aresztu, od 18 do 24 lat, przeszło wraz z przygotowanymi opiekunami jedną z tras Jakubowych w Polsce. Szli przez 30 dni, z Lublina do Zgorzelca, przez Sandomierz, Kraków, Ojców, św. Annę, Wrocław i Złotoryję. Nocowali i gościli na 30 plebaniach lub w klasztorach.
Miałem przyjemność być jednym z opiekunów w Nowej Drodze. Moim zdaniem nikogo nie należy z góry przekreślać jak często wygląda to w naszym społeczeństwie, każdemu trzeba dać szanse do poprawy.
Pielgrzymowaliśmy z moim podopiecznym jesienią kiedy robiło się już  zimno a dzień był krótki. Mogę powiedzieć że droga zmieniła mojego towarzysza  na lepsze, przygotowała  do nowego życia po wyjściu z zakładu karnego. Podczas tak długiej drogi, nie było łatwo, czasem dochodziło do mniejszych lub większych konfliktów między nami. Wszystko łagodziła jednak wspólna modlitwa po drodze oraz pielgrzymowanie dla Cywilizacji Miłości :człowiek przed rzeczą, etyka przed techniką, być przed mieć, miłosierdzie przed sprawiedliwością
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz