piątek, 12 czerwca 2015

Siostry od Aniołów w Rwandzie

W czasie pikniku 20 -21 czerwca w Chrzanowie  wspieramy Siostry od Aniołów.

Idąc przez Afrykę chcemy spełnić nie tylko nasze marzenie ale też spełnić marzenia dzieci którymi opiekują się Siostry od Aniołów.
Współorganizujemy Piknik Świętojański w Chrzanowie. Cały dochód z loterii fantowej i pikniku będzie przeznaczony na dzieciaki i przedszkole prowadzone w Rwandzie przez Siostry od Aniołów., które odwiedzimy pielgrzymując pieszo przez Rwandę.
Gdyby ktoś chciał jeszcze pomóc i podzielić się dobrem, ufundować jakąś nagrodę to prosimy o kontakt nasz email naszadroga2011@gmail.com

Warto dzielić się dobrem

Z doświadczenia wiemy że takie dobro wróci do nas z powrotem ale pomnożone.

Siostry od Aniołów pracują od wielu lat w Rwandzie i Kongu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja w Kongu gdzie trwa obecnie wojna domowa.W Rwandzie Siostry działają przy granicy z Kongiem , gdzie przenikają zbrojne bandy oraz uchodźcy z Konga. Tereny te są bardzo niebezpieczne  Prowadzą tam między innymi przedszkole w Nyakimana które powstało po wojnie w Rwandzie, ze względu na dużą ilość sierot. Obecnie uczęszczają do niego nie tylko sieroty, lecz także inne dzieci z bardzo ubogich rodzin, dlatego jest ono całkowicie bezpłatne. Dzieci otrzymują całe potrzebne wyposażenie: przybory szkolne, buty, ubrania.
Problemem jest też głód, dlatego Siostry prowadzą dożywianie dzieci.


1 komentarz:

  1. Powołanie misyjne to jedno z piękniejszych ale i z najtrudniejszych powołań. Znam jedną misjonarkę w Ameryce Łacińskiej, wspaniała osoba, ale pierwsze trzy lata pobytu przepłaciła chorobą - potem po rekonwalescencji, wróciła do służby.
    Zaprawdę ile można pomóc, tyle pomóc trzeba.

    OdpowiedzUsuń