piątek, 14 czerwca 2013

Duch wieje kędy chce...


Duch wieje kędy chce... te słowa wypowiedziane przez bł. Jana Pawła II na Kubie , są myślą przewodnią naszej tegorocznej pielgrzymki.
Miała być Brazylia i Rio 2013 , jednak stało się inaczej jak w słowach piosenki ""Nikt nie wie dokąd pójdą, za wolą Twą..."

W wakacje  ruszamy pieszo śladami bł. Jana Pawła II na Kubie. W tym roku przypada 15 rocznica tej pielgrzymki. Bł. Jan Paweł jest dla nas inspiracją , ważne jest też to że staramy się żyć Jego nauczaniem i przesłaniem na codzień.
Mamy już bilety lotnicze, mieliśmy też pierwszą serie szczepień , za 3 tygodnie kolejna.

Pielgrzymke już zaczeliśmy symbolicznie modlitwą, na Ziemi Bożego Miłosierdzia  w Głogowcu na podwórku gdzie wychowała się św. Faustyna Kowalska. 

Będzie to pielgrzymka zawierzenia Bożemu Miłosierdziu , bo i trasa trudna , upały, duża wilgotnośc powietrza. Chcemy iść z dala od utartych szlaków , miejsc turystycznych, plaż pełnych turystów.
Do przejścia jest około 870 km. Na Kube wyruszamy 16 lipca , w rocznice naszego ślubu który wzięliśmy na zakończenie Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki do Ostrej Bramy w 2007 roku.

Podczas pielgrzymki chcemy też duchowo wspierać i modlić się za ŚDM RIO 2013.
Będziemy też mieli ze sobą List Pielgrzymi, jak to miało miejsce w poprzednich pielgrzymkach , wystawiony przez Kurie w Krakowie, dokument potwierdzający że jesteśmy pielgrzymami
Na Kubie będziemy się modlić nogami i mówić o Cywilizacji Miłości bł. Jana Pawła II


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz