środa, 12 czerwca 2013

Światowa Piesza Pielgrzymka Dziękczynna za dar bł. Jana Pawła II

Dawno nic nie pisaliśmy, więc czas uzupełnić bloga.

Długi weekend majowy pozostawaliśmy w domu, ze względu na to że Darwina musiała w piątek pójść do pracy. Dzięki temu że byliśmy w Chrzanowie mogła odwiedzić nas Agata sympatyczna dziewczyna z Bydgoszczy. Agate poznaliśmy wcześniej przez naszego bloga, teraz była okazja żeby poznać się bliżej.
Fajnie wiedzieć że nasz blog jest inspiracją dla innych do tego aby sami wybrali się na pielgrzymke.

1 maja  Agata rano pojechała do Bydgoszczy a my po obiedzie postanowiliśmy wlączyć się do Światowej Pielgrzymki dziękczynnej za beatyfikacje bł. Jana Pawła II.
Często ludzie nam mówią że też by chcieli pielgrzymować ale nie mają czasu i urlopu , a wystarczy przecież jedno popołudnie aby odbyć pielgrzymke.

Tego dnia zrobiliśmy 11 km, pielgrzymując szlakiem chrzanowskich kościołów. Po drodze odmawialiśmy różaniec , udało się też uczestniczyć w nabożeństwie majowym oraz mszy św. Nasze km włączyliśmy oczywiście do pielgrzymki pokoju dookoła świata .

Pielgrzymka pokoju nawiązuje do międzyreligijnego spotkania w Asyżu w 1986 r. Tym razem zamierzamy głosić światu Dobrą Nowinę wędrując dookoła świata. Celem jest obejście świata na 30 rocznicę spotkania w Asyżu. Idea pielgrzymki skierowana jest do wszystkich niezależnie od wyznawanej religii, światopoglądu, czy przynależności organizacyjnej.
  Każdy, kto chce dołączyć do pielgrzymki dookoła świata, powinien zaplanować własną trasę minimum 5 km, celem drogi powinno być miejsce święte (duchowe) – wybrane indywidualnie przez pielgrzyma.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz